Informace o projektu

Autorem obytného souboru je uznávaný a renomovaný architekt John Eisler. Celek 12 LOFTS je tvořen třemi bytovými objekty, které vzájemně propojuje rozlehlé přízemní pódium. Střecha pódia, ve výšce 3 metry nad přilehlým chodníkem, je koncipována jako rozlehlá zelená terasa s vodními prvky. Součástí pódia je vstupní hala s recepcí, garážemi a technickým a provozním zázemím. Prostorná centrální vstupní hala je skleněnou stěnou otevřená do ulice Ronalda Reagana. Na halu navazuje denním světlem prosvětlená spojovací chodba k jednotlivým bytovým objektům.

12lofts-praha-royal

V každém z domů se nachází 4 velkoprostorové byty/lofty. Nejzajímavější jsou mezonetové byty s terasami v posledních dvou patrech. Fasáda všech tří bytových objektů je navržena z bílého pohledového betonu, hliníku a skla. Na třech světových stranách (sever, východ a jih) je prolomena strategicky umístěnými prosklenými otvory, kam mohou být orientovány některé ložnice, pracovny, kuchyně, případně i koupelny. Hlavní obytné prostory jsou otevřené k západní straně, odkud je výhled do intravilánu zahrad s vodními prvky, do atrií a na východní fasády bytových domů.

12lofts-praha-royal

Celoskleněné stěny, stíněné externími žaluziemi, které jsou odvrácené od pohledů z ulice spolu s protilehlými stěnami s minimálním množstvím otvorů zajišťují maximální míru soukromí v jednotlivých bytech. Bytové prostory západního objektu jsou orientovány směrem k Bubenečské ulici. Páté, nejvyšší podlaží každého z obytných domů má charakter ustupující nástavby (penthouse) s terasami na východní, západní a jižní straně.